هوا خنک‌تر شده و می تونم برای قدم زدن بیام لب .
حس خوبی دارم...

آخ جون...
بازم جمعه و یک خواب دلچسب بعد از ظهر :thesleepy:

گویا سبک زندگی در دنیای مجازیشون هم مثل زندگی واقعیشون پر از تناقض هست. مثل کسی که یک عمر برای درمان بیماریش پول توی آرامگاه مرده ای می اندازه و از قبر مرده حاجت می طلبه، اما وقتی پیشنهاد مراجعه به پزشک برای درمان رو می شنوه، میگه اینا همش کلک پوله 🙂

طرف تمام زندگیش رو ریخته توی فیسبوک، بعد نگرانه که من برم پیامایی که به زنش میده رو بخونم. با اینکه درمورد رمزنگاری هم براشون توضیح دادم، ولی اون قسمت صحبت ها رو گویا نادیده گرفتند.

بی خیال بزار خوش باشن...
۳

Show thread

از اونجایی که توی فرم توضیح مختصری پیرامون قضایا نوشته بودم، توقع داشتم مخاطبانم کمی آگاه به موضوع شده باشند. با اینکه نظرسنجی بصورت ناشناس بود، اما تونستم از روی دیدگاه های ثبت شده تا حدودی تشخیص بدم که نظرات مربوط به چه کسانی است. کامنت های مثبت چنگی به دل نمی زد! همون «ایول دمت گرم» های توخالی همیشگی. کامنت های منفی اما باعث کلا به این نتیجه گیری برسم که (سری رو که درد نمی کنه، دستمال نمی بندند). تصمیم گرفتم ای عزیزان رو با دنیای فیسبوکیشون تنها بزارم.

۲

Show thread


از هفته گذشته فرم نظرسنجی ای رو تهیه کردم و لینکش رو برای بعضی از دوستان و آشنایان و خویشاوندان فرستادم.
موضوع نظرسنجی راه اندازی یک سرور خصوصی برای جمعی از نزدیکان بود و آشنا کردن اطرافیان با دنیای نامتمرکز بود. خواستم متوجه بشن که برای جایگزین کردن گزینه ها جذابی وجود داره.
نظرات مثبت بیشتر از منفی بود، تقریباً ۷۰٪ به ۳۰٪. اما از اونجایی که فکر می کردم صرفاً گزینه های انتخاب شدنی(مثل چک باکس و...) برای نتیجه گیری کافی نیست، یک فیلد برای نوشتن دیدگاه هم توی فرم قرار دادم.

۱

دارم سریال Squid Game رو می بینم. نکته ای که تا اینجای کار متوجه شدم اینه که:
چقدر زبان کره ای تخمیه :big_grin:

به کام کس نمی گردد دگر این چرخ بازیگر...

با توجه به نقدینگی موجود و وضعیت بودجه در ایران تورم خیلی زیادی پیش بینی میکنم.
پیشنهاد میکنم برای از بین نرفتن قدرت خرید و بی ارزش شدن ریال، ریال نگه ندارید و تبدیل کنید به کالاهای ضد تورمی.
t.me/rzgtrader
(۳/۳)

Show thread

واقعا جای تاسف داره که قراره چه بلایی سر چنین قشری بیاد و این بلایی هست که بدست مسئولین بی درد که اخیرا بررسی اموالشان هم ممنوع شده که کسی ندونه چقدر از مال مردم رو به جیب زدن داره سر مردم خصوصا قشر کم درآمد میاد.
(۲/۳)

Show thread

مطلبی از کانال آموزه های مالی
هر روز ۲۵۰۰ میلیارد تومن پول داره بی سر و صدا چاپ میشه و حقوق کارمندان و غیره پرداخت میشه. این یعنی قدرت خرید شما در سکوت سالهاست داره دزدیده میشه و دولت خیلی راحت دستش رو تو جیب شما میکنه و قدرت خرید شما رو میدزده.

هر چه زمان بیشتری بگذره پول تو دست یا جیب شما بی ارزش تر میشه . متاسفانه فشار بیشتر این دزدی پنهان بیشتر به کسانی میاد که دارایی های غیر ریالی مثل مسکن یا سرمایه های دیگه ندارن و ففط درآمد ریالی دارن.
(۱/۳)

وقتی میفهمی سوار یه سفینه سنگی شدیوداری بی هدف هر۲۴ساعت یباردورخودت میگردی و تازه اینم برات کافی نیست چون هرسال بایدیباردورخورشید هم یه دور بزنی وبعد تازه می فهمی ای بابا داری باخود خورشید هم دور مرکز کهکشان راه شیری میگردی و تازه اینکه چیزی نیست چون خود کهکشان هم داره دور یه چیز دیگه می چرخه و اونجا قضیه پیچیده ترمیشه ک کل فضای قابل تعریف مادی هم داره باسرعتی بیشترازسرعت نورمنبسط میشه وانرژی تاریک کارشو خوب بلده.پس اینهمه جنجال وجنگ وفلسفه وعشق وظلم و قدرت وپول وخیانت فقط یه چرخ چرخ عباسی سادس

سرور های مجازی() که از سرویس دهنده های داخلی تهیه می کنیم؛ آیا اینکه سرور در کشور خارجی هاست بشه یا داخلی، از نظر امنیت و حریم خصوصی تفاوتی با هم داره یا در هر صورت سرویس دهنده می تونه درصورت نیاز اطلاعات سرور یا دسترسی اش رو به نهاد های دیگه بده؟

با این سرعت تخمی ، دارم فکر می کنم آیا واقعا ارزش داره اون هزینه گزاف رو بابت این اینترتر بدم و بسته رو تمدید کنم یا نه!
برگشتیم به دوران Dialup

Show older
Khiar

Khiar is a Mastodon instance for Farsi/English speakers

خیار یک نمونه ماستودون برای فارسی/انگلیسی‌زبانان است.